Zarządzenie Nr 23/06
Zarządzenie Nr 23/06
Wójta Gminy Sztabin
z dnia 4 kwietnia 2006r.
w sprawie wymagań, jakie powinni spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
Na podstawie art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r., Nr 236, poz. 2008) oraz § 2, § 3 i § 4 rozporządzenia ministra środowiska z dnia 30 grudnia 2005r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia (Dz. U. z 2006r., Nr 5, poz. 33) zarządzam, co następuje:
§ 1. Zarządzenie ustala wymagania, jakie powinni spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
§ 2. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości powinien spełniać następujące wymagania:
1) Posiadać sprzęt transportowy, specjalistyczny i pozostały, który zapewnia możliwość realizacji, systemu gospodarowania odpadami w kształcie zapisanym w Gminnym planie gospodarki odpadami oraz w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Sztabin.
2) Posiadać potencjał finansowy, kadrowy i techniczny umożliwiający zorganizowanie i uruchomienie, w terminie do dnia 13 października 2006 roku, lokalnych / mobilnych punktów odbioru selektywnego odpadów.
3) Dostarczyć właścicielom nieruchomości oraz najemcom/właścicielom lokali, do dnia 13 października 2006 roku, określone Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Sztabin urządzenia do selektywnej zbiórki odpadów.
4) Posiadać sprzęt informatyczny wraz z oprogramowaniem, pozwalającym na prowadzenie od dnia 13 października 2006 roku, ewidencji przekazanych mu odpadów zebranych selektywnie, obliczenie średniego poziomu selekcji i naliczanie zniżek w opłatach.
5) Posiadać aktualną umowę umożliwiającą przekazanie odpadów do dalszego przetworzenia lub unieszkodliwienia przez instalacje, urządzenia i obiekty wymienione w Gminnym planie gospodarki odpadami.
6) W sytuacji, gdy instalacje, urządzenia i obiekty wymienione w Gminnym planie gospodarki odpadami nie zapewniają możliwości odbioru i przetworzenia lub unieszkodliwienia wszystkich wyselekcjonowanych strumieni odpadów, przedsiębiorca powinien sam posiadać takie możliwości lub mieć podpisane umowy z zarządzającymi obiektami, instalacjami lub urządzeniami posiadającymi takie możliwości. Dotyczy to zwłaszcza unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, kruszenia odpadów budowlanych, rozdrabniania i kompostowania odpadów zielonych, demontażu odpadów wielkogabarytowych, dokładnego sortowania opakowań, papieru, tektury, tekstyliów i metali, odzysku i recyklingu opakowań wielomateriałowych.
7) Dostarczyć, w terminie do 13 sierpnia 2006 roku, szczegółową kalkulację kosztów funkcjonowania systemu, która, po weryfikacji, będzie stanowiła podstawę do podjęcia przez radę gminy uchwały w sprawie określenia górnych stawek opłat.
8) W terminie miesiąca do dnia 13 listopada 2005 roku przekazać wójtowi , wykazy właścicieli nieruchomości, z którymi zawarli umowy, według stanu na dzień 13 października 2005 roku.
9) Przedsiębiorca odbierający odpad lub opróżniający zbiorniki jest zobowiązany, w terminie do 15 dnia po upływie każdego miesiąca sporządzić i przekazać Wójtowi wykaz właścicieli nieruchomości, z którymi w poprzednim miesiącu zawarł umowy, oraz z którymi umowy wygasły.
10) Do wywozu komunalnych odpadów stałych należy używać samochodów szczelnych, czystych oraz oznakowanych w sposób umożliwiający indetifikację świadczącego usługi.
11) Usługi należy wykonywać w sposób nie powodujący zanieczyszczenia miejsc załadunku i trasy wywozu odpadów.
12) Przedsiębiorca nie może mieć zaległości podatkowych i zaległości w płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne.
13) Posiadać aktualne zezwolenie na transport odpadów.
§ 3. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości, w szczególności poprzez rozwieszenie w miejscach publicznych, położonych na terenie Gminy Sztabin, oraz poprzez umieszczenie w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy Sztabin.
§ 4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Wójt
Tadeusz Drągiewicz
Metryka strony